СНІД стосується кожного

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття проінформованості молоді про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Заходи, які проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

За оцінками експертів загалом в Україні більше чверті мільйона людей інфіковані ВІЛ. З них третина не знає про свій статус. І навіть коли ВІЛ досягає своєї цілі і знищує імунну систему, ми не завжди розпізнаємо його під маскою різноманітних симптомів, чи то незрозумілої втомлюваності, чи почастілих пневмоній або рецидивів герпесу тощо. За 5-10 років людина часом і пригадати не зможе, коли вона інфікувалася ВІЛ.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, викладачем біології Вікторією Гробовод, у  ВСП «Донецький фаховий коледж СНУ ім. В.Даля» було проведено годину спілкування на тему: «Толерантне  ставлення оточуючих до ВІЛ- інфікованих». Студенти дізналися про походження вірусу, шляхи його передачі, міфи про ВІЛ/СНІД. Як знайти медичний заклад для проходження тестування на визначення ВІЛ-статусу. Переглянули історії людей, які багато років живуть з цим синдромом та дізналися як до них відноситься суспільство. Зрозуміли, що сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди усього світу потребують нашої підтримки, а не упередженого ставлення, бо СНІД-стосується кожного.