ОБРЯДОВА КУЛЬТУРА УКРАЇНИ

ВЕЛИКДЕНЬ

Великдень — Свято воскресіння Ісуса Христа

За тиждень до Великодня починаються приготування до великого свята: варять яйця і розписують писанки, начиняють кобваси, випікають печиво і паски.

На чистий четвер господарі прибирають хати, двір, стайні, роди — “щоб очистити землю від морозу, зими, смерті і всякої нечисті”. Усі миються, купаються, перуть білизну.

На страсну п’ятницю печуть паски. Їсти їх ні в якому не можна до Великодня.

В суботу фарбують писанки. Писанка – символ весняного відроження природи, радості, всепрощення і великоднього привіту. У народі кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки.” Кожна писанка маленький світ, тому на них малюють небо з зорями, сонце, дерево життя.

В неділю всі рушають до церкви на службу, святять паски, яйця. Поздоровляюють і христосуються. При христосуванні цілуються, обмінюються писанками і кажуть так:    

– Христос воскрес!    

– Воістину воскрес!    

За матеріалами: Вадим Бойко, Анастасия Стельмах. “Свята українського народу”. Видавництво “Діса-Плюс”, 2010, стор. 42 – 45. 

     Акція «Великдень, або Поділися з ближнім»

     Великдень – це свято, коли прийнято ділитися з ближніми добром, теплом. Це час сподівань на світле і щасливе майбутнє. Саме в ці дні всі ми намагаємося бути добрішими, щирішими, єднатися із родиною, країною.