Виховна година “День пам’яті жертв Бабиного Яру”

29 вересня 2023 року в Україні вшановується День пам’яті жертв Бабиного Яру. У цей день вся Україна відзначає 82-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей. Саме цим трагічним подіям була присвячена відкрита виховна година, яку провели здобувачі освіти ВСП “ДФК СНУ ім. В. Даля”. Виховна година розпочалася з хвилини мовчання, якою викладачі та здобувачі освіти вшанували пам’ять всіх загиблих захисників України. Студентка групи М-21 Аліса Ліпко розповіла про сумну історію Бабиного Яру.

Кадри з німецької фотохроніки. Бабин Яр.

Студент групи М-21 Владислав Семенюк зачитав вірш “Дракони не зникли”, який написав захисник України , псевдо Анатолій-Анатолій.

З жахом та сумом здобувачка освіти групи Т- 11 Альбіна Кінжерська розповіла про “наш місцевий Бабин Яр”, коли в м.Красногорівка( де і досі юридично розташований наш коледж і де прямо зараз ідуть запеклі бої) 23 лютого 1943 року німецько-фашистські загарбники водночас розстріляли всю єврейську громаду міста та людей, які намагалися ціною власного життя врятувати своїх сусідів -євреїв. Було розстріляно 119 людей, в тому числі 25 діточок у віці від щойно народжених до 18 років.

Меморіал Скорботної Матері в м.Красногорівка.

Завершуючи виховну годину молоді люди наче клятву єдиним подихом проказали гасло”Ніколи знову”.

Президент України Володимир Зеленський особисто вшановує пам’ять загиблих у Бабиному Яру.
Фоміна Олена, викладач історії України ВСП ДФК СНУ ім В. Даля.