Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава нашої нації.

       В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

         09 березня 2023 року студенти коледжу Ляшенко Євген (М-21) і Кінжерська Анна (Т-21) під керівництвом викладачів української мови та літератури Кірпо Н.В. і Саноян А.О. з метою формування національної свідомості, шанобливого ставлення до успадкування духовних і культурних надбань українського народу взяли участь в літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвяченому пам’яті Тараса Шевченка. У програмі онлайн-марафону декламували поезії Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка, виконували твори Тараса Шевченка різними мовами, авторська поезія, читали уривки з прози Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка, інсценізували (мініатюри) уривки з творів Тараса Шевченка, також були музичні номери, тематичні виставки та ще багато цікавого.

Студент ІІІ курсу Асташенок Іван взяв участь у всеукраїнському конкурсі есе «Мій Шевченко» від громадська організація «Інноваційні обрії України», присвяченому творчості великого Кобзаря. Метою Конкурсу є популяризація творчої спадщини Т. Г. Шевченка, актуалізація пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичне виховання здобувачів середньої, професійної та вищої освіти, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, підтримка і стимулювання талановитої молоді і творчої праці педагогів.

     Бажаємо успіхів учасникам!