Пізнавально-виховний захід «Свято Маланка та Різдво Христово»

25 грудня 2023 року группа В-11, під керівництвом куратора Людмили Мурзінової, провели пізнавально-виховний захід в онлайн-форматі  «Свято Маланка та Різдво Христово».

Метою було ознайомити здобувачів з традиційним зимовим  християнським святом Різдвом Христовим, з обрядом колядування і щедрування в Україні, довести до відома всю велич і красу народних традицій. Куратором було зазначено, що Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції, які шануються від заходу до сходу країни. Україна має свою унікальну культуру та історію. Належить до циклу релігійних зимових свят. Студенти повідомили, що цикл різдвяних свят  завжди супроводжується колядками та щедрівками,  які лунають з вуст як дітей, так і дорослих, створюючи особливу духовну атмосферу та різдвяний настрій, прославляють народження Божого Сина, бажають здоров’я господарям дому, поетично оспівують християнські події.

Закінчуються різдвяні свята Водохрещем або Йорданом (19 січня згідно східного обряду). Напередодні Водохреща – 18 січня  – християни відзначають другий святвечір з пісними стравами. У ці дні лунають щедрівки з побажаннями добробуту та здоров’я для кожного дому.

Протягом всього заходу звучала чарівна музика, разом заспівали відомі колядки і щедрівки.

Дякую всім хто приєднався  і  завітав на свято. Вітаю усіх з найсвітлішим зимовим святом Різдвом Христовим!  Хай воно принесе у наші українські родини  мир, здоров’я  та сімейний затишок!

Публікацію підготувала Людмила МУРЗІНОВА