Поради як скласти іспити без стресу

Ми всі недолюблює іспити, адже ніколи не знаєш, в твою користь він пройде чи ні. А насправді вони допомагають стати професіоналом у певній сфері. Не бійтеся іспитів. Якщо хочете досягти успіху в чомусь – потрібно проходити перевірку вчителями та наставниками. Звичайно, нам не подобається, коли стороння людина вказує на наші помилки, але подібні ситуації дозволяють запобігти багатьом невірні дії в життя. В такому випадку стрес – це нормальна реакція організму на те, що відбувається, а вірніше, своєрідний захист. Серцебиття прискорюється, дихання частішає, мозок вимагає більше кисню … Якщо вчасно зрозуміти, що стрес не зовсім шкодить Вам, можна використовувати його в своїх цілях.

1. Підготуйте всі матеріали, які можуть знадобитися на іспиті

Поговоріть з Вашим професором / учителем про те, що може Вам знадобитися на іспиті – буль то калькулятор, таблиці або інша корисна інформація. Чи потрібно брати з собою ручку, олівець, маркери або інші офісні приналежності? Зараз здається, що це не варто уваги, але уявіть ситуацію: Ви прийшли на іспит і бачите, що все підготувалися як слід, і останній аргумент – у них навіть списати є з чого, на відміну від Вас. Ось тут і зароджується нервозність, Ви сидите як на голках, розумієте, що ніхто з оточуючих не допоможе. А запобігти цю ситуацію можна було легко.

2. Навчайте матеріал

Найкращий спосіб підготуватися до іспиту – все вивчити. Складіть план, розділіть всі предмети на рівні частини, визначте, скільки часу Вам знадобиться, щоб вивчити всі, – і слідуйте плану. Не дозволяйте собі відкладати все на останню ніч перед іспитом. Бережіть нерви і не забувайте, що навчання – запорука майбутнього, яке ніхто за Вас правильно не збудує.

3. При підготовці не відволікайтеся на сторонні речі (соцмережа, спілкування з друзями, фільми)

4. Гарненько висипайтеся

Я сподіваюся, Вам відомо, що сон – найкращий спосіб відпочити. Організму потрібно 7-8 годин сну. Чи не порятуйте себе від цього чудесного ліки. Чим краще Ви поспите перед іспитом, тим краще будуть результати. Остання ніч перед іспитом – найважливіша. Потрібно зберегти багато сил, тільки в цьому випадку Ви досягнете хороших результатів.

5. Візьміть на іспит що-небудь перекусити

У стані голоду мій мозок не здатний діяти, раціонально міркувати і вирішувати завдання. Предвідьте цю ситуацію – захопіть парочку снеків або приготуйте повноцінний обід. Наберіться енергії і сил, щоб успішно скласти іспит. Будучи голодної, Ви не зможете сконцентруватися на одному з головних іспитів у Вашому житті. Міцний сон і здорове харчування – кращі друзі в боротьбі з роздратуванням і втомою.

6. Не запізнюйтесь

Запізнення часто змушують нервувати і, в кінцевому результаті, можуть вплинути на результат. До того ж, у Вас не буде часу нічого повторити. Не піддавайте себе стресовим ситуаціям тільки тому, що довго робили вранці макіяж або провалялися в ліжку на 10 хвилин довше звичайного. Кращий спосіб зберегти спокій і врівноваженість – прийти в клас за 15 хвилин до початку іспиту.

Якщо запізнення – Ваша «слабкість», в майбутньому вона може зіпсувати життя. Раджу прислухатися до порад в статті – Як Навчитися НЕ Спізнюватися на Роботу? .

7. Просіть допомоги у однокласників / одногрупників і допомагайте самі

Можна включити егоїзм і повторювати як мантру «Я вчуся для себе і тільки для себе …», «Я не повинна допомагати людині, який мені відмовив у допомозі …». Але я пропоную більш розумний варіант: не заважати один одному, але прислухатися до того, що говорять інші; не боятися запитувати те, чого не знаєте і не забувати допомагати іншим. Як то кажуть, одна голова – добре, а дві – краще.