Міжнародний День рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови та самобутньої культури немає народу. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати. Це наша зброя і шлях до перемоги!

Міжнародний День рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.

Рішенням про впровадження Дня рідної мови ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже близько половин із 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення.

Відзначення Дня рідної мови у Відокремленому структурному підрозділі «Донецький фаховий коледж Луганського національного аграрного університету» уже стало доброю традицією. Цьогоріч свято відбулося в режимі онлайн. Захід видався цікавим і зворушливим, адже мова – одне з багатьох див, створених людьми. Викладачі української мови Саноян А.О. та Кірпо Н.В. розповіли про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, професійно декламували поезію, розкрили цікаві факти про нашу мову, супроводжуючи розповідь яскравою та змістовною презентацією. Безперечно, акцент було зроблено на вшануванні української мови, яка є особливим діамантом у калейдоскопі світових мов. 

Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини. Це не просто засіб спілкування, а й історія народу, його світогляд. Саме тому 21 лютого кожного року ми святкуємо Міжнародний День рідної мови.

Бажаємо всім утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

Студентська команда “Словограй” – Морозов Віталій, Муравчик Марія, Конотоп Ірина групи Т-31, під керівництвом викладача Кірпо Н.В. взяли активну участь у тематичному заході “Знання мови – Честь і Гідність народу!”